מאת: אסף אלון מנטור להצלחה בחיים ובעסקים, מייסד שיטת 'האקדח לרקה'.

מאמר זה מרכז בצורה תמציתית ביותר 11 סיבות טובות למה כל אחד ואחת צריכים מנטור.
ריכזתי את הסיבות העיקריות לכך, מתוך למידה וניסיון אישי שצברתי מאימונים אישיים של מאות מתאמנים משני צידי המתרס:
הן מנקודת המבט שלי כמנטור, והן מנקודת מבט של המתאמנים שלי.

להלן הסיבות:

1. מנטור עוזר לך להאמין בעצמך
אחד המפתחות החשובים ביותר להצלחה הוא האמונה שלך בעצמך.
האהבה שלך אותך. עם מנטור אתה משתחרר מאמונות מגבילות ומהספק העצמי ומעצים את האמונה והביטחון העצמי שלך בעצמך ולמסע אליו אתה יוצא, רק שהפעם אתה לא לבד. מנטור הוא הפתרון המהיר והשלם לבעיה שלך, תמיד שם איתך לאורך כל הדרך מוביל אותך צעד אחר צעד יד ביד עין לעין היישר אל ההצלחה שלך.

2. מנטור עוזר לך לראות את התמונה הגדולה
"אתה לא יכול לראות את התמונה כשאתה בתוך המסגרת"
(לס בראון).
 מנטור מסייע לנו לצאת מהתמונה של עצמנו, מהסיטואציה בה אנחנו נמצאים ומהמעורבות הרגשית שלנו עם בעיותינו, לצאת החוצה ולראות את הדברים מהצד. וזה נכון שדברים שרואים משם, לא רואים מכאן. כשיוצאים מתוך התמונה, צצים פתרונות, אפשרויות, רעיונות ופתחי פעולה, שלא חשבנו עליהם קודם.

3. מנטור עוזר לך לצמצם את הפער בין איפה שאתה עכשיו ולהיכן שאתה רוצה להגיע מהר יותר
 
כמעט לכל אחד מאיתנו, ולפחות בתחום אחד של החיים, יש פער בין איפה שהוא נמצא היום לבין המקום שבו הוא רוצה להיות. מנטור הוא האדם שמכיר יותר מכל אדם אחר את הידע, המיומנויות, ההבחנות, הצירים, המודלים, הטכניקות והיכולות הנדרשות ממך כדי לצמצם את הפער הזה.

4. מנטור עוזר לך להשיג משמעת עצמית
לפחות לתקופה מסוימת, אתה צריך מישהו שיעזור לך לפתח משמעת עצמית כדי להתמיד במאמץ עד שהעניין יהפוך להרגל עבורך. בסופו של דבר, הצלחה מבוססת על הרגלים מוצלחים. תראה למנטור את שגרת החיים שלך ואת ההרגלים שלך, הוא כבר יראה לך כיצד יראה העתיד אם תמשיך באותה דרך חשיבה ופעולה.

5. מנטור הוא מודל לחיקוי עבורך
 מנטור מהווה עבורך מודל לחיקוי בתכונות או מיומנויות מסוימות. הדרך הטובה ביותר לאמץ לעצמך את אותן תכונות היא לשהות במחיצתו וללמוד אותן ממנו. מנטור מקצועי נמצא היום היכן שאתה רוצה להיות מחר.

6. מנטור ממקד אותך איך ללמוד מהצלחות של אחרים
 בשביל להצליח אתה לא צריך להמציא את הגלגל מחדש, אלא ללמוד מהצלחות של אחרים ו"להעתיק" לצורך השראה ולמצוא את האותנטיות והייחודים שבך.
הוא עוזר לך להכיר את העקרונות, החוקים והמודלים המאוד ברורים של הצלחה, יש מתכונים שתוכל ללמוד וליישמם בדרכך למעלה. מנטור מקצועי מכיר את המודלים האלה מתוך ידע ומתוך ניסיון, הוא ראה את זה עובד שוב ושוב והוא האדם המומחה ביותר שיוכל ללמד אותך איך ליישם את המודלים האלה בחיים שלך.

7. מנטור עוזר לך ללמוד וליישם ידע מעשי
חווית העבודה הצמודה עם מנטור מאפשרת למידה במיטבה. מנטור הוא מקצוען בהעברת ידע והוא יודע איך להעביר לך את הידע שאתה צריך בשביל להיות במיטבך ולפעול כמו שמעולם לא פעלת בעבר. מנטור מקצועי מודע לסגנון הלמידה שלך, החוזקות, החולשות, האיומים, ההזדמנויות, ומתאים את הסגנון בו הוא מלמד כך שהעקרונות יוטמעו בתודעה שלך בצורה האפקטיבית ביותר. הוא יראה לך כמה שהדברים בסך הכל פשוטים! מנטור מקצועי פועל ליצירת אסטרטגיה ומפת דרכים שתפורה באופן אישי ופרטני למתאמן הספציפי, ההליך לא פועל בצורה ליניארית ומוכנה מראש, אלא שהמנטור קשוב למתאמן ומכאן מנהל הלך האימון ומתוך האימון דולה את המשימות השבועיות.

8. מנטור מראה לך את האמת
 מנטור יגיד לך מה שאתה צריך לשמוע ולא מה שאתה רוצה לשמוע. מנטור מקצועי יראה לך את האמת שאתה מסרב או לא יכול לראות בכל תחום בחייך, ויציע לך דרכים חלופיות לחיות בשלום עם האמת שלך. אחד ממרכיבי הכישרון העיקריים של מנטור הוא האינטואיציה. מנטור מקצועי אינו חושש מלהשתמש באינטואיציה שלו כדי להגיד לך דברים על עצמך שיש להם ערך רב במסע ההצלחה שלך.

9. מנטור מגלה בתוכך את מקור האנרגיה שלך
מנטור מקצועי יסייע לך להתחבר למקורות האנרגיה והמוטיבציה שלך. המקורות האלה הם חיוניים עבורך, אם אתה רוצה ליהנות מחיים הרמוניים של הצלחה, איזון והגשמה. החיבור הפנימי שלך למקורות האלה הוא שווה ערך הרבה יותר מאשר מצב בו המנטור עצמו הוא מקור המוטיבציה שלך וההתקדמות שלך תהיה המוטיבציה האולטימטיבית.

10. מנטור נותן לך השראה
השראה היא הלך רוח הכרחי עבור הפקת תוצאות יוצאות דופן בחיים. מנטור מקצועי מכיל אותך בהשראה לאורך התהליך בו אתם עובדים יחד. מעבר לכך, אתה צריך מישהו שיזכיר לך שוב ושוב מה החלום שלך, למה אתה מחויב וממה אתה מתלהב.
רוב האנשים יודעים לומר בקלות מה הם לא רוצים, אך רובם מתקשים מאד לומר מה הם רוצים ופה נכנס המנטור לעזור לך לדעת, מי אתה, מה אתה, איפה היית, לאן אתה הולך, ובעיקר מה אתה רוצה באמת.

11. מנטור מוביל אותך ל-איך לקבל החלטות ולפעול
 רוב האנשים יודעים מה לעשות, מעט מאוד עושים מה שהם יודעים. מנטור מקצועי אולי לא יגיד לך מה לעשות, כי ברוב המקרים אתה יודע את זה, אבל הוא ישמור עליך מחויב ויגרום לך לפעול ולעשות! כי בלי פעולה שום דבר אינו אפשרי ועם פעולה הכל אפשרי!

אחרי שלמדתי מאות מודלים ושיטות ממנטורים ענקיים ברחבי העולם, נוכחתי לדעת ששיטת האקדח לרקה הינה השיטה הכי בטוחה, מדויקת ואפקטיבית באמצעותה אנחנו מסוגלים לנצח את הפחד, לקבל החלטה, לפעול ולהשיג תוצאות בכל תחום.

* אגב, השם לשיטת "האקדח לרקה" נולד מתוך מאות המתאמנים שלי, כשהם עמדו מול האתגרים השונים במהלך האימון ובמקום לתת לפחדים, לספק, לדחיינות, לחוסר האנרגיה, להעדר אמונה להוביל, תמיד אמרו לי – "אסף, אתה מצמיד לי אקדח לרקה, לא נותרה לי ברירה אלא לנצח".

אז לפני שאתם פונים למנטור, תעשו שיעורי בית ותלמדו אותו.
צפו בפוסטים, סרטונים שמעלה באתר וברשתות החברתיות, מאמרים, ספרים שכתב, שיטות שפיתח ועוד.

תשאלו את עצמכם כמה אתם זקוקים לשירותים שלו, מהי הבעיה שלכם?
מה תקוע? מה השאלה? למה לא עובד לכם?
כמה אתם רוצים פתור את זה מ-1 ל-10? וכמה אתם מאמינים שאתם קאוצ'אבילים?(יודעים לקחת משימות ולבצע).
הערך של עבודה צמודה עם מנטור הוא יקר מאוד עבור אלה מכם אשר שואפים להצליח, אלה שרוצים לקחת אחריות, אלה שרוצים להגביר את רמת המודעות, אלה שמחויבים ללמידה והתפתחות, אלה שרוצים להיות במיטבם ולהגשים חלומות, אלה שמוכנים לקבל את כל התועלות של "משחק החיים" ומוכנים לשלם את המחיר עבור כל התועלות האלה.

אני מאמין שכל אחד שיודע לשתות מים יכול להצליח עם מנטור.
זה עניין של רצון אמיתי. ואם אתה לא רוצה, רק תזוז קצת הצידה, תפנה מקום למי שכן.
אתה הולך לקבל הרבה יותר ממה שאתה מצפה
כל אחד יכול לעשות את זה
תוכל לשנות את חייך במחיר שווה לכל כיס בקטע מטורף
אנשים שפונים למנטור רוצים תוצאות, לא תירוצים
החליטו שהם רוצים לנצח
השיטה הזאת תטריף לכם את החושים
מה הסיכון? אין סיכון.
האם אתה מנצח או מפסיד? אתה בוחר.
מפסיד שואל כמה זה עולה, מנצח שואל מה אני יכול להשיג מהשירות הזה.


לשיחת ייעוץ ובדיקת התאמה
התקשרו לאסף: 0503733216

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *